Nawozy do fertygacji

Chociaż słowo fertygacja nie należy do zbyt popularnych i mało osób wie, co oznacza, w praktyce wiele osób ją stosuje. Szczególnie ci, którzy mają w domu kwiaty i do wody, którą podlewają rośliny dodają produkty odżywcze. Fertygacja jest bowiem jednym z najbardziej rozpowszechnionych sposobów nawożenia. A polega właśnie na rozcieńczaniu w wodzie nawozów.
Nawozy do fertygacji
Ten rodzaj nawożenia od lat znajduje szerokie zastosowanie nie tylko w uprawie roślin domowych, ale także w sadownictwie i ogrodnictwie. Jeśli chcesz się przekonać, jak w ogóle powszechnym zjawiskiem jest nawożenie, koniecznie zajrzyj do sieci. Pokaż wykres nawozy – to fraza, która pozwoli Ci szybko znaleźć zestawienie stosowanych rodzajów nawożeń w naszym kraju. Ale wracając do tematu, przyjrzyjmy się jakie dzisiaj nawozy do fertygacji można znaleźć. Pierwszą grupę stanowią nawozy bogate w fosfor oraz miedź. Te dwa pierwiastki w połączeniu ze sobą nie tylko działają odżywczo, ale też pobudzają naturalne procesy obronnościowe rośliny. Zmniejszają ryzyko rozwoju grzybów oraz powstawania spor. Druga kategorię stanowią nawozy na bazie humusu. Te nawozy po pierwsze wzmacniają struktury budowlane rośliny, a po drugie przyspieszają jej wzrost. Staje się ona silniejsza i o wiele lepiej odżywiona. Kolejna grupa nawozów to nawozy wieloskładnikowe. W nich znaleźć można różne mieszanki mikroskładników, które najczęściej dedykowane są konkretnym problemom rośliny.
A o czym należy pamiętać stosując takie nawozy? Przede wszystkim o doborze pod kątem potrzeb roślin. Bez sensu jest bowiem dostarczać to, co mają. Wówczas tracą one naturalne zdolności pobierania tych związków z gleby. Drugą bardzo ważną rzeczą jest rozcieńczanie nawozów zgodnie z zaleceniami producentów. I tu należy pamiętać, że nie należy dawać ani za mało, ani za dużo. Powiedzenie, że co za dużo, to niezdrowo, znajduje swoje odbicie także w hodowli roślin. Warto więc o tym pamiętać. Tylko wtedy rośliny odwdzięczą się nam pięknym, zdrowym wyglądem.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *